O NAS

Co chcemy osiągnąć.

Pragniemy, aby każde dziecko odnalazło swoją ścieżkę komunikacji z samym sobą i otaczającym je światem. Wspieramy każde dziecko, aby nauczyło się z łatwością rozpoznawać i komunikować swoje potrzeby i wizje, wybraną przez siebie formą artystyczną lub naukową.

Marzymy, aby powiedziało w przyszłości:

„Mam poczucie pewności, bo znam swoją wartość. Jestem zdolny, bo mam świadomość swoich umiejętności. Jestem wyrozumiały i tolerancyjny, bo mam szeroki pogląd na otaczający mnie świat. Jestem odpowiedzialny, bo zbudowałem swój wewnętrzny system wartości. Jestem spontaniczny, bo jestem sobą. Jestem szczęśliwy, bo czerpię przyjemność z bycia sobą w relacjach z innymi.”

Kim jesteśmy.

Nasza pracownia twórcza rozpoczęła działalność w czerwcu 2014 roku pod nazwą „Własną ścieżką…”.  Stworzyliśmy to miejsce dla naszych dzieci i dzieci naszych przyjaciół w odpowiedzi na niezaspokojone potrzeby edukacyjne i niewykorzystany w pełni dziecięcy potencjał oraz ich zapał do poznawania rzeczy nowych i odkrywania świata we wszystkich jego przejawach. Entuzjazm, z jakim dzieci przyjęły nasze warsztaty przyniósł nam sporo inspiracji i w konsekwencji powstał roczny program rozwojowo-edukacyjny „Kreatywne pole”.

Wiemy, że w dzisiejszych czasach najbardziej cenną rzeczą jaką dorośli mogą dać dzieciom jest CZAS. Czas wypełniony atmosferą ciepła, zrozumienia, akceptacji, wsparcia i poczuciem bezpieczeństwa. Czas na podróżowanie po nieograniczonej przestrzeni wyobraźni, wiedzy, sztuki i myśli. Czas spędzany z dziećmi jest dla nas największą przygodą życia, dlatego chcemy go spędzać również z Twoim dzieckiem.

Wierzymy, że każde dziecko posiada nieograniczony potencjał, który obudzony pozytywnymi emocjami, kiełkuje przynosząc radość i zadowolenie, satysfakcję i spełnienie.

Jak pracujemy.

  • Prowadzimy zajęcia w formie warsztatów, na których integrujemy ze sobą różne dziedziny i obszary poznawcze nauki, kultury i sztuki.
  • Wykorzystujemy narzędzia kształtowania estetycznego i elementy pedagogiki twórczości,
  • Korzystamy z metod neurodydaktyki i edukacji nowej generacji Colina Rose.
  • Pozostajemy w zgodzie z filozofią praw dziecka Janusza Korczaka.
  • Podążamy za dzieckiem w myśl pedagogiki Marii Montessori „Pomóż mi samemu to zrobić”
  • Posługujemy się metodą komunikacji Marshalla B. Rosenberga „Porozumienie bez przemocy”

Do kogo kierujemy ofertę.

Oferta jest poszerzeniem programu edukacji szkoły podstawowej. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 12 lat. Ofertę kierujemy do osób indywidualnych, dzieci uczących się w tradycyjnym systemie szkolnictwa oraz w trybie homeschoolingu, jak również do grup unschoolingowych i szkół podstawowych.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s